Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wśród przyczep samochodowych lawety uchylne należą do najcięższych i najbardziej zaawansowanych konstrukcji. Laweta w formie przyczepy ma unikalne zalety – na przykład niższy koszt w porównaniu do pojazdów silnikowych. Dzięki niej właściciel auta osobowego może od czasu do czasu korzystać ze swojej lawety uchylnej, aby przetransportować inny pojazd. Poznaj lawety uchylne oferowane w sklepie internetowym Dedlo i sprawdź, który egzemplarz najlepiej spełnia Twoje oczekiwania!

Wyświetlanie 1–6 z 13 wyników

Lawety uchylne - dopuszczalna masa całkowita

Typowe lawety uchylne charakteryzują się relatywnie wysoką dopuszczalną masę całkowitą, które przekracza 750 kg. W przeciwnym razie nie nadawałyby się do transportowania aut osobowych. Niestety tego typu laweta uchylna ma pewną wadę – do jej prowadzenia potrzebujesz specjalnych uprawnień, a mianowicie prawa jazdy kategorii B + E.
Jednocześnie ładowność lawety uchylnej nierzadko zbliża się nawet do trzech ton, a dzięki temu przy jej pomocy można przetransportować niemal dowolny samochód. Jeśli jesteś kolekcjonerem klasyków, miłośnikiem sportów motorowych, albo prowadzisz mały warsztat samochodowy, laweta uchylna stanowi dobry wybór.

Laweta uchylna – liczba osi

W większości przypadków laweta uchylna jest pojazdem wyposażonym w dwie lub trzy osie oraz dodatkowe koło podporowe znajdujące się na jej przedzie. Taka konstrukcja pozwala zachować stabilność w trakcie prowadzenia pojazdu, a tym bardziej podczas postoju. Znacznie zmniejsza się ryzyko, że laweta uchylna odczepi się od zespołu pojazdów lub transportowany nią samochód ulegnie uszkodzeniu na skutek przemieszczania się po lawecie. Dzieje się tak za sprawą równomiernego rozkładu masy ładunku. Długie lawety uchylne wymagają jednak pewnej wprawy, a ich prowadzenie jest nieco trudniejsze niż małych, kompaktowych przyczep wyposażonych w zaledwie jedną oś.

Jakie zalety posiada laweta uchylna?

Laweta uchylna stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla swojego silnikowego odpowiednika. Jeśli zamierzasz z niej korzystać wyłącznie od czasu do czasu, nie warto ponosić zbędnych kosztów związanych z zakupem tradycyjnej lawety. 

Konstrukcja lawety uchylnej z założenia jest niezwykle przyjazna użytkownikowi. W naszej ofercie znajdziesz egzemplarze wyposażone w układ hydrauliczny, bardzo prosty i przyjemny w obsłudze i nie wymagający od Ciebie żadnego wysiłku. Ponadto dobra laweta uchylna charakteryzuje się niskim kątem najazdu, dzięki czemu można bez trudu i bezpiecznie umieścić na niej transportowany samochód. 

Lawety uchylne wyposażone w przydatne rozwiązania

Jakie możliwości i udogodnienia może Ci zaoferować laweta uchylna z naszej oferty? Poszczególne egzemplarze są dostępne w wersji z najazdami dzielonymi lub rozkładaną burtą najazdową. To Ty decydujesz, które rozwiązanie jest dla Ciebie bardziej ergonomiczne. Stabilność transportowanego pojazdu zapewniają liczne uchwyty i zaczepy, a także regulowane podpory nóżkowe.

Oprócz tego lawety uchylne dostępne w naszej ofercie charakteryzują się antypoślizgową powierzchnią transportową. O ich wytrzymałości decyduje solidna spawana rama, którą można wzbogacić o zestaw wzmacniających poprzeczek.

Zapoznaj się z poszczególnymi produktami i zdecyduj, która laweta uchylna wpisuje się w Twoje potrzeby!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość