Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W sklepie Dedlo staramy się zapewniać naszym klientom zróżnicowany asortyment. Dlatego w naszej ofercie znalazły się między innymi przyczepy dłużycowe. Zgodnie z nazwą są to specjalistyczne pojazdy, przystosowane do transportu wyjątkowo długich ładunków. Należy jednak pamiętać, że przyczepy dłużycowe mogą korzystać ze zróżnicowanych rozwiązań konstrukcyjnych i znacznie różnić się pomiędzy sobą. Każda przyczepa dłużycowa ma swoją unikalną, węższą lub szerszą specjalizację. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz egzemplarz, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

Wygląda na to, że nie posiadamy produktów, których szukasz.

Przyczepy dłużycowe a zróżnicowane i dopuszczalnej masie całkowitej

Zanim zdecydujesz, jaka przyczepa dłużycowa znajdzie się w Twoim garażu, warto zweryfikować, czy posiadasz uprawnienia do prowadzenia zespołu pojazdów wyposażonego w konkretny model przyczepy. Decyduje o tym jej dopuszczalna masa całkowita. Jeśli przyczepa dłużycowa odznacza się DMC nieprzekraczającą 750 kg, do korzystania z niej wystarczy prawo jazdy kategorii B.
Zamierzasz przewozić długie i relatywnie ciężkie ładunki? Do tego wykorzystuje się przyczepy dłużycowe o większej dopuszczalnej masie całkowitej. Aby legalnie korzystać z tego pojazdu, musisz posiadać dodatkowe uprawnienia w postaci prawa jazdy kategorii B + E.

Przyczepa dłużycowa a liczba osi pojazdu

O ile wśród większości użytkowników dużym powodzeniem cieszą się przyczepy jednoosiowe, o tyle przyczepy dłużycowe znacznie częściej są modelami wyposażonymi w co najmniej dwie osie. Dotyczy to zwłaszcza egzemplarzy przeznaczonych do transportu cięższych ładunków.
Obecność więcej niż jednej osi nieco utrudnia manewrowanie przyczepą, jednak dzięki temu masa przewożonego towaru rozkłada się na powierzchni przyczepy bardziej równomiernie, co z kolei gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa i stabilności podczas jazdy. Z tego samego powodu przyczepa dłużycowa zazwyczaj wyposażona jest w koło podporowe znajdujące się na jej przodzie.

Przyczepy dłużycowe – rozwiązania konstrukcyjne

Typowa przyczepa dłużycowa różni się od bardziej klasycznego wariantu „koła pod skrzynią” nie tylko swoją długością. Przystosowanie do przewozu nietypowych ładunków polega na tym, że bardzo często modele tego typu są pozbawione bocznych burt, a zamiast nich i podłogi spotykamy stalowy lub aluminiowy stelaż. Pozwala to między innymi na ograniczenie masy pojazdu. Pojęcie „przyczepa dłużycowa” może jednak odnosić się także do innych modeli o bardziej specyficznym przeznaczeniu. Do tej kategorii niekiedy zalicza się między innymi lawety oraz przyczepy budowlane wyróżniające się ponadprzeciętną długością przestrzeni załadunkowej. Niektóre przyczepy dłużycowe są specjalnie przystosowane do przewozu łodzi.

Przyczepa dłużycowa – możliwe zastosowania

Klasyczna przyczepa dłużycowa z zasady sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przetransportowanie podłużnych, kilkumetrowych ładunków. Do typowych zaliczają się między innymi deski, metalowe pręty czy słupy. Tak naprawdę przyczepa dłużycowa może posłużyć Ci do przewozu dowolnego towaru, pod warunkiem, że zostanie on odpowiednio zabezpieczony. Poznaj naszą ofertę obejmującą przyczepy dłużycowe i zdecyduj, którego modelu potrzebujesz!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość