Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Laweta zazwyczaj kojarzy się z dużymi ciężkim pojazdem, którego zakup jest dla potencjalnego użytkownika bardzo kosztowny. To tylko jedna z możliwości. Alternatywę stanowi stosunkowo lekka i zwinna przyczepa laweta jednoosiowa. Takie modele znajdziesz w ofercie sklepu Dedlo. Sprawdź, jakimi zaletami wyróżniają się lawety jednoosiowe i wybierz egzemplarz najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Lawety jednoosiowe – dopuszczalna masa całkowita

Chociaż typowa laweta jednoosiowa zalicza się do najlżejszych pojazdów w swojej kategorii, biorąc pod uwagę przeznaczenie, przewóz aut sprawia, że charakteryzuje się ona dość wysoką dopuszczalną masą całkowitą. Na rynku praktycznie nie ma egzemplarzy, w których nie przekraczałaby ona 750 kg. Zazwyczaj jest sporo wyższa. Z tego powodu z typowej lawety jednoosiowej nie mogą korzystać posiadacze prawa jazdy kategorii B. Wymagane są dodatkowe uprawnienia – kategoria B + E.

Jakie zalety posiada laweta jednoosiowa?

Laweta jednoosiowa to dość kompaktowy pojazd, co wpływa na jego zdolności manewrowe, ale również stabilność jazdy. Jakie zalety prezentują tego typu egzemplarze?

  • Kompaktowa konstrukcja – dzięki niedużym rozmiarom przyczepa laweta jednoosiowa nie zajmuje wiele miejsca i może być przechowywana na ograniczonej przestrzeni. Podczas jazdy pozwala na stosunkowo łatwe manewrowanie zespołem pojazdów, choć trzeba przyznać, że odbywa się to kosztem słabszej stabilności w porównaniu do pojazdów dwuosiowych 
  • Szybki montaż – lawety jednoosiowe są stosunkowo lekkie i pozbawione skomplikowanych rozwiązań technicznych. Dzięki temu montaż lawety do samochodu nie zajmuje wiele czasu. 
  • Trwałość – laweta jednoosiowa, zwłaszcza egzemplarze dostępne w ofercie Dedlo, to pojazd wykonany z solidnych materiałów o dużej trwałości, więc służy swojemu użytkownikowi przez wiele lat.
  • Cena – kompaktowe jednoosiowe lawety są znacznie tańsze od swoich większych odpowiedników, więc stanowią optymalny wybór, zwłaszcza gdy mają być używane tylko sporadycznie. 

Przyczepa laweta jednoosiowa – potencjalne zastosowania

Przyczepy lawety jednoosiowe są przeznaczone przede wszystkim do transportu lżejszych aut. Najczęściej z tego typu pojazdów korzystają hobbyści, na przykład posiadacze zabytkowych samochodów, którzy w razie potrzeby transportują je na stosunkowo niewielkie odległości. Istnieją też lawety jednoosiowe przystosowane do transportu motocykli i quadów.

Rozwiązania techniczne spotykane w lawetach jednoosiowych

Każda przyczepa laweta jednoosiowa dostępna w ofercie sklepu Dedlo to przemyślana konstrukcja. Funkcjonalne rozwiązanie stanowi zastosowanie blachy typu lohr, która zapewnia doskonałą przyczepność oponom pojazdów, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że auto ześlizgnie się z lawety. Używanie pojazdu znacząco ułatwia wyposażenie przyczepy uchylną powierzchnię transportową. Modele dostępne w naszym sklepie charakteryzują się także możliwością montażu podnośnika korbowego.

Jeśli potrzebujesz niezawodnej lawety do transportu lekkich pojazdów na nieduże odległości, modele dostępne w tej kategorii z pewnością spełniam Twoje oczekiwania

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość