Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Szukasz przyczepy samochodowej, która nie wymaga od kierowcy dodatkowych uprawnień, ani dużego doświadczenia i jest stosunkowo tania oraz łatwa w prowadzeniu? Przyczepka lekka dwuosiowa powinna spełnić Twoje oczekiwania. Egzemplarze tego typu są wykorzystywane przez przedsiębiorców, ale cieszą się również dużym powodzeniem wśród użytkowników indywidualnych, na przykład właścicieli działek i ogrodów. Sprawdź, czym charakteryzuje się przyczepka dwuosiowa lekka, na czym polegają zalety tej konstrukcji i wybierz egzemplarz, który doskonale spełni Twoje oczekiwania!

Wyświetlanie 1–6 z 9 wyników

Przyczepa lekka dwuosiowa – dopuszczalna masa całkowita

Każdy dostępny w tej kategorii produkt to przyczepka dwuosiowa do 750 kg. Wartość ta odnosi się do dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy. Przyczepka dwuosiowa 750 kg to stosunkowo często spotykany na rynku wariant, co wynika z zapisów polskiego prawa dotyczącego ruchu drogowego. Taka wartość dopuszczalnej masy całkowitej sprawia, że pojazd może być prowadzony przez kierowcę posiadającego wyłącznie prawo jazdy kategorii B. Pojazdy cięższe niż przyczepka dwuosiowa do 750 kg wymagają uprawnień B+E.

Przyczepka lekka dwuosiowa – zalety konstrukcji

Przyczepa dwuosiowa lekka, czyli przyczepka dwuosiowa 750 kg, ma swoje unikalne zalety związane z prowadzeniem zespołu pojazdów. Dwie osie zapewniają bardziej równomierny rozkład masy samej przyczepy i ładunku, co sprawia, że są to egzemplarze stabilniejsze.

Chociaż przyczepa lekka dwuosiowa nie pozwala na swobodę manewrów charakterystyczną dla egzemplarzy wyposażonych w jedną oś, z pewnością jest bezpieczniejsza dla mniej doświadczonych użytkowników. Łatwo się o tym przekonać w trakcie jazdy po mokrej lub oblodzonej nawierzchni. Wówczas przyczepka lekka dwuosiowa znacznie trudniej wpada w poślizg. 

Przyczepka dwuosiowa 750 kg – przykładowe zastosowania

Przyczepa lekka dwuosiowa znakomicie sprawdza się do przewozu praktycznie wszystkich małych i średnich ładunków. Należą do nich materiały sypkie, takie jak piach i żwir, ale nie tylko. Okazyjnie ten rodzaj przyczepy może posłużyć także do przewozu mebli, urządzeń, narzędzi, złomu czy artykułów ogrodniczych.

Fakt, że przyczepka dwuosiowa 750 kg nie wymaga dodatkowych uprawnień od kierowcy sprawia, że po tego typu modele chętniej sięgają użytkownicy indywidualni – właściciele ogrodów i działek, małych gospodarstw rolnych, jak również drobni przedsiębiorcy działający w branży remontowo-budowlanej. 

Zróżnicowane warianty przyczep lekkich dwuosiowych

Każda przyczepa lekka dwuosiowa dostępna w naszej ofercie to nieco inny egzemplarz. Poszczególne modele różnią się od siebie rozmiarami, a co za tym idzie szerokością, długością i wysokością powierzchni załadunkowej. Dzięki temu możesz wybrać przyczepkę idealnie dostosowaną do Twoich oczekiwań i przewożonych materiałów. Większość modeli wyposażono w dodatkowe koło podporowe, które gwarantuje pojazdowi stabilną pozycję w trakcie jazdy i postoju.

Wybierz lekką przyczepę dwuosiową o dużej stabilności i łatwym prowadzeniu!

 

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość