Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W Dedlo udostępniamy naszym klientom zróżnicowany asortyment, bo poszczególne rozwiązania konstrukcyjne sprawdzają się w konkretnych zadaniach. Jednym z nich jest przyczepa tandem ciężarowa – specyficzny rodzaj przyczepy dwuosiowej, która charakteryzuje się stabilnym prowadzeniem po trudnym podłożu oraz dużą ładownością. Każda przyczepa ciężarowa tandem z naszej oferty posiada nieco inną zabudowę i gabaryty, dlatego każdy znajdzie tu egzemplarz dostosowany do własnych potrzeb.

Wygląda na to, że nie posiadamy produktów, których szukasz.

Przyczepa tandem ciężarowa – dopuszczalna masa całkowita

Jeśli chodzi o dopuszczalną masę całkowitą, przyczepy ciężarowe tandem zaliczają się do większych modeli. W naszym sklepie można znaleźć warianty o DMC kształtującej się pomiędzy od 800 kg do nawet 3500 kg. Duża masa całkowita daje użytkownikowi większe pole manewru w trakcie przewozu towaru, bo pojazd naturalnie charakteryzuje się większą ładownością, ale niesie to ze sobą pewną konsekwencję, jaką odznacza się tego typu Tandem. Przyczepa ciężarowa o DMC przekraczającej 750 kg wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

Do kierowania zespołem pojazdów konieczne jest wówczas prawo jazdy kategorii B + E. Z tego powodu przyczepa Tandem ciężarowa jest najczęściej wyborem profesjonalistów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby indywidualny użytkownik również zdobył uprawnienia do jej prowadzenia. 

Przyczepa ciężarowa tandem – konstrukcja

Czym pod względem konstrukcyjnym charakteryzuje się tandem? Przyczepa ciężarowa tego typu jest wyposażona w dwie sąsiadujące ze sobą osie umieszczone z tyłu pojazdu i dyszel spoczywający na naczepie ciągnika. Taka konstrukcja nie pozostaje bez wpływu na wyważenie zespołu pojazdów. Tylna oś ciągnika lub auta ulega dodatkowemu dociążeniu. Przyczepa tandem ciężarowa jest wyposażona w oś skrętną – bierną lub ze skrętem wymuszonym.

Przyczepy tandem ciężarowe – najważniejsze zalety

Przyczepa ciężarowa tandem ma unikalne atuty w porównaniu do standardowej konstrukcji. Należy do nich między innymi większy uciąg. Ponadto rozkład mas usprawnia poruszanie się zespołem pojazdów po trudnym, nierównym terenie. Wielu użytkowników docenia ułatwione manewrowanie, ponieważ przyczepa dużo bardziej precyzyjnie podąża za pojazdem. To nie wszystko. Przyczepa ciężarowa tandem znacząco ułatwia cofanie zespołu pojazdów.

Nieco mniejszy komfort w trakcie poruszania się po szosie i delikatnie przyspieszone zużycie ogumienia należą do ewentualnych wad, jakimi odznacza się tandem. Przyczepa ciężarowa jest jednak świadomym wyborem osób regularnie przewożących duże ładunki po trudno dostępnym terenie, gdzie łatwo docenić jej zalety. 

Tandem – przyczepa ciężarowa do zadań specjalnych

Zapoznając się z propozycjami Dedlo, łatwo dostrzec, że przyczepa ciężarowa tandem pojawia się w naszym sklepie w zróżnicowanych wariantach. Oprócz standardowego – koła pod skrzynią – proponujemy naszym klientom również modele kiprowane, a nawet przeznaczone do transportu sprzętu budowlanego. Ciężarowe tandemy znajdują zatem zastosowanie między innymi w rolnictwie, ogrodnictwie, sadownictwie, transporcie materiałów sypkich i w branży budowlanej. Zapraszamy do wyboru solidnej i przeznaczonej do wyjątkowych zadań przyczepy!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość