Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
0 items - 0.00 zł 0
0 items - 0.00 zł 0

Przyczepy sadownicze

W Dedlo staramy się udostępniać klientom pojazdy o wszechstronnym i uniwersalnym zastosowaniu, więc wśród nich znajdują się także przyczepy sadownicze. Czym charakteryzuje się taki pojazd? Przyczepa sadownicza musi radzić sobie w specyficznych warunkach, gdzie pomiędzy drzewami owocowymi przestrzeń na manewry jest ograniczona, a z drugiej strony umożliwiać komfortowy transport towaru. Zapoznaj się z naszym asortymentem i sprawdź, co może zaoferować Ci wybrana przyczepa sadownicza jednoosiowa lub dwuosiowa. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Komu przyda się przyczepa sadownicza?

Przyczepka sadownicza przydaje się przede wszystkim w gospodarstwach rolnych, których działalność skupia się na uprawie drzew owocowych. Zwłaszcza w sezonie zbiorów pojazd musi odznaczać się niezawodnością. Warto pamiętać, że w mniejszym gospodarstwie o ograniczonych zasobach finansowych, przyczepa sadownicza w pozostałych częściach roku może być wykorzystywana także do innych zadań transportowych, pod warunkiem, że jej charakterystyka jest wystarczająco uniwersalna. Takie kryteria spełniają przede wszystkim przyczepy w wersji koła pod skrzynią. 

Przyczepy sadownicze – dopuszczalna masa całkowita

Dopuszczalna masa całkowita, jaką charakteryzuje się przyczepa sadownicza to sumaryczna masa pojazdu wraz z załadowanym towarem. Jej wartość nie może zostać przekroczona. DMC ma także kluczowe znaczenie z punktu widzenia użytkownika. Przykładowo, jeśli Twoja przyczepa sadownicza dwuosiowa posiada dopuszczalną masę całkowitą nieprzekraczającą 750 kg, do jej prowadzenia potrzebujesz jedynie prawa jazdy kategorii B. Jeśli DMC wynosi ponad 750 kg, niezbędne jest prawo jazdy kategorii B + E. To jedno z ważniejszych kryteriów wyboru przyczepy sadowniczej. 

Przyczepka sadownicza – najważniejsze cechy pojazdu

Zanim zdecydujesz, która przyczepka sadownicza stanie się Twoją własnością, pomyśl o jej zastosowaniu. Pojazd odegra szczególną rolę w trakcie zbioru owoców. Do tego zastosowania proponujemy przede wszystkim przyczepy w wersji koła pod skrzynią odznaczające się wysokimi burtami. Umożliwi to szybsze zbieranie owoców. Długość pojazdu nie jest problemem, ale zwróć uwagę na szerokość. Jeśli przestrzenie pomiędzy drzewami owocowymi są niewielkie, zrezygnuj z szerokiej przyczepy, by móc swobodnie poruszać się po terenie sadu. 

Czy przyczepa sadownicza powinna być wyposażona w plandekę? Wszystko zależy od tego, jak daleko zamierzasz transportować towar i czy chcesz ochronić go przed warunkami atmosferycznymi. Przy dłuższej drodze do skupu warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, bo zagrożenie dla przewożonego towaru stanowi nie tylko deszcz, ale również kurz. Ponadto przyczepy sadownicze powinny odznaczać się solidnym zawieszeniem, ponieważ często poruszają się po nierównym terenie. 

Przyczepka sadownicza jednoosiowa vs dwuosiowa – co wybrać?

Przyczepa sadownicza jednoosiowa może wydawać się dobrym rozwiązaniem ze względu na łatwość manewrowania pomiędzy drzewami na terenie sadu. Z drugiej strony obecność dwóch osi daje pojazdowi inną przewagę. Ładunek zgromadzony na przyczepie jest stabilny. Z tego powodu znacznie częstszym wyborem jest przyczepa sadownicza dwuosiowa o małej szerokości, ale znacznej długości, która znakomicie nadaje się do przewozu skrzynek z owocami.

Masz wątpliwości, która przyczepka sadownicza najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby? Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość