Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lawety najczęściej kojarzą się z pojazdami dostawczymi dostosowanymi w taki sposób, aby umożliwić właścicielowi transportowanie innych pojazdów. Tak naprawdę to tylko jeden z funkcjonujących wariantów. Kolejnym jest laweta-przyczepa, której nazwa doskonale objaśnia konstrukcję. W tym przypadku podwozie lawety jest montowane do auta na hak, a rozwiązanie ma wiele zalet. Przyszły właściciel nie musi inwestować w kosztowny pojazd lub martwić się o stan techniczny tradycyjnej używanej lawety, która zazwyczaj pokonała już wiele kilometrów i jest niezwykle awaryjna. Przyczepa-laweta stanowi wówczas optymalny wybór, a oferta naszego sklepu udowadnia, że jest on bardzo szeroki.

Wyświetlanie 1–6 z 22 wyników

Laweta samochodowa a dopuszczalna masa całkowita pojazdu

Jedną z niewątpliwych zalet przyczepy w formie lawety, czyli modeli, jakie nasz sklep posiada w ofercie, jest niższa cena. Zazwyczaj nie istnieje natomiast możliwość prowadzenia takiego pojazdu bez dodatkowych uprawnień. Jeśli zespół pojazdów przekracza dopuszczalną masę całkowitą 4250 kg, konieczne jest prawo jazdy kategorii B+E. Tak dzieje się w przypadku zdecydowanej większości przypadków. Najczęściej nie wystarczy więc prawo jazdy kategorii B. Laweta przyczepa nie różni się zbytnio pod względem konstrukcyjnym od innych, ponieważ jest montowana do auta na hak.

Jedna laweta – wiele potrzeb

Laweta-przyczepa może odpowiadać na wiele potrzeb użytkowników. Kto najczęściej korzysta z takich modeli?

  • Hobbyści– na przykład właściciele klasyków, którzy używają lawety do transportu swoich oldtimerów i youngtimerów na zloty motoryzacyjne.
  • Przedsiębiorcy – przyczepka-laweta znakomicie nadaje się do niedużych warsztatów samochodowych, gdzie ogromne i kosztowne lawety samochodowe są całkowicie zbędne.
  • Sportowcy amatorzy – laweta służy im do przewiezienia auta sportowego albo innego pojazdu na tor lub w teren.

A to jedynie wybrane przykłady zastosowania małej lawety przyczepowej!

Przyczepa-laweta – cechy charakterystyczne

Co wyróżnia lawety dostępne w naszym sklepie? Między innymi bezpieczeństwo, ponieważ każda laweta-przyczepa z naszej oferty jest wyposażona w niezawodne systemy mocowania. Ponadto nasze lawety są niezwykle łatwe w użyciu, bo posiadają najazdy i są mocowane do auta na hak.

Kolejny argument przemawiający za zakupem takiej lawety to dostępność – istnieją różne warianty cenowe i wymiarowe, a wszystkie łączy solidność. Ponadto laweta samochodowa stanowi uniwersalny środek transportu – od motocykli po większe auta.

Lawety znajdujące się w naszej ofercie są wyposażone w co najmniej dwie osie, ale istnieją także modele trzyosiowe. Niektóre charakteryzują się płaskim pokładem, podczas gdy na innych auto po pokonaniu najazdu auto trafia kołami na wyznaczone do tego szyny. Każda przyczepka laweta, podobnie jak większa laweta samochodowa ma swoje unikalne zalety.

Przyczepka-laweta przeznaczona do transportu mniejszych pojazdów

Lawety przeznaczone do transportu aut osobowych nie wyczerpują naszej bogatej oferty. Oprócz nich w naszym sklepie można także znaleźć lawety dostosowane do przewozu mniejszych pojazdów – quadów oraz motocykli. Na drugim biegunie znajdują się lawety samochodowe, które dzięki swojej wytrzymałości transportują maszyny budowlane. Taka przyczepa-laweta jest dodatkowo wyposażona we wzmocniony najazd.

Czy wiesz już, która laweta samochodowa będzie dla Ciebie optymalnym wyborem? Jeśli nie, przed zakupem zapraszamy do kontaktu. Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość