Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W kategorii przyczep ciężarowych można spotkać się z bardzo zróżnicowanymi pojazdami. Prawdopodobnie najczęstszy wariant stanowią jednak przyczepy ciężarowe burtowe. To najbardziej klasyczna konstrukcja przyczepy – w tym przypadku charakteryzująca się relatywnie dużą masą i ładownością. Za pewną wadę tego rodzaju przyczep można uznać konieczność posiadania dodatkowych uprawnień do korzystania z nich. Duże rozmiary sprawiają natomiast, że przyczepa ciężarowa burtowa ma niezwykle szerokie zastosowanie. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz egzemplarz, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby!

Wygląda na to, że nie posiadamy produktów, których szukasz.

Przyczepy ciężarowe burtowe – dopuszczalna masa całkowita

Przyczepy ciężarowe burtowe stanowią naturalny wybór dla użytkowników, którzy z różnych powodów, na przykład braku miejsca parkingowego lub ograniczonego budżetu, rezygnują z zakupu auta ciężarowego. Na tle innych modeli przyczepa ciężarowa burtowa charakteryzuje się wysoką dopuszczalną masę całkowitą, która mieści się w przedziale 751-3500 kg. Do korzystania z takiej przyczepy niestety nie wystarczy prawo jazdy kategorii B. Jeśli chcesz legalnie prowadzić zespół pojazdów wyposażony w przyczepę ciężarową, musisz stać się posiadaczem prawa jazdy kategorii B + E.

Przyczepy ciężarowe burtowe o zróżnicowanej liczbie osi

Przyczepy ciężarowe burtowe to pojazdy o zróżnicowanej liczbie osi, ale zazwyczaj posiadają więcej niż 2 koła. Skoro są przeznaczone do transportu większych, a tym bardziej ciężkich ładunków, masa powinna rozkładać się na pojeździe bardziej równomiernie, co ułatwi jego prowadzenie i podniesie poziom bezpieczeństwa. Największe przyczepy ciężarowe z burtami posiadają 3 osie i są dodatkowo wyposażone w koło podporowe. Łatwe manewrowanie pojazdem schodzi na dalszy plan przy transporcie najcięższych ładunków. Priorytetem staje się stabilność, zwłaszcza podczas jazdy po trudnym terenie. O funkcjonalności takiej przyczepy wypełnionej ciężkim ładunkiem decyduje również jej zawieszenie.

Jak wyglądają i działają przyczepy ciężarowe burtowe?

Konstrukcyjnie przyczepy ciężarowe burtowe stanowią najbardziej klasyczny wariant, czyli „koła pod skrzynią”. Podłoga przestrzeni załadunkowej otoczona jest czterema burtami, a najczęściej każda z nich jest uchylna. Do niektórych egzemplarzy można zamontować plandekę, która zabezpiecza ładunek przed skutkami i działania warunków atmosferycznych. 

Przyczepy ciężarowe burtowe bardzo często są modelami kiprowanymi, które pozwalają na przechylenie przestrzeni załadunkowej. Transportując materiały sypkie, szybko dostrzeżesz zalety tego rozwiązania. Najważniejsza polega na znaczącym przyspieszeniu rozładunku towaru, który może być po prostu wysypany z przyczepy. 

Przykłady zastosowania przyczepy ciężarowej burtowej

Tak naprawdę przyczepy ciężarowe burtowe nadają się do transportowania praktycznie dowolnego ładunku, charakteryzującego się dużą masą bądź objętością. Z powodzeniem przewieziesz przy ich pomocy materiały sypkie, na przykład piasek lub kruszywo, meble, żywność, ale również materiały budowlane. Po tego typu przyczepy chętnie sięgają profesjonaliści, ale bywają one przydatne także z punktu widzenia indywidualnych użytkowników.

Poznaj charakterystykę oferowanych przez nas przyczep i dokonaj przemyślanego wyboru!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość