Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Interesuje Cię lekka przyczepka samochodowa, która pozwoli Ci sprawnie przewozić ładunki o stosunkowo niedużej masie? W tej kategorii z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Przyczepka lekka do 750 kg DMC to pojazd niewymagający dodatkowych uprawnień, z którego z powodzeniem może korzystać również mniej doświadczony użytkownik. Oferowane przez nas egzemplarze charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i konkurencyjnymi cenami. Zapoznaj się szczegółowo z naszymi propozycjami i zdecyduj, która przyczepka samochodowa lekka najlepiej spełni Twoje oczekiwania w codziennej pracy lub realizacji hobby!

Wygląda na to, że nie posiadamy produktów, których szukasz.

Przyczepa lekka – dopuszczalna masa całkowita

O tym, kto może korzystać z danej przyczepy decyduje jej dopuszczalna masa całkowita. Przyczepka lekka do 750 kg stanowi uniwersalny wybór. Tego typu pojazdy nie wymagają dodatkowych uprawnień. Wystarczy, że posiadasz prawo jazdy kategorii B, by przyczepa lekka znalazła się w Twoim garażu i mogła być przez Ciebie legalnie używana. W naszym sklepie nie brakuje tego typu modeli, ponieważ kierujemy swoją ofertę nie tylko do profesjonalistów. 

Przyczepka samochodowa lekka jedno- lub dwuosiowa

Liczba osi, w którą wyposażona jest przyczepa lekka do 750 kg DMC znacząco wpływa na jej właściwości jezdne. Z czego wynika różnica? Przyczepka lekka jednoosiowa odznacza się dużymi zdolnościami manewrowymi i dociera w miejsca niedostępne dla większych pojazdów. Niestety jest przy tym nieco mniej stabilna w prowadzeniu. 

Przyczepy lekkie dwuosiowe mają słabsze zdolności manewrowe, ale za to pozwalają na bardziej równomierny rozkład masy ładunku, a ich prowadzenie staje się bardziej komfortowe. Z tych samych powodów lekka przyczepka samochodowa dwuosiowa jest rozwiązaniem bezpieczniejszym dla mniej doświadczonych użytkowników. 

Przyczepa lekka do 750 kg DMC – warianty konstrukcyjne

W większości przypadków przyczepa lekka do 750 kg DMC to klasyczny model w wersji „koła pod skrzynią”. Powierzchnię załadunkową tworzy podłoga, a wokół niej znajdują się burty, które w trakcie rozładunku i załadunku można uchylić. Tego typu przyczepa lekka często jest wyposażona zdejmowaną plandekę. Jeśli przewozisz ładunek, który pragniesz ochronić przed warunkami atmosferycznymi albo pojawiającym się na drodze kurzem, takie rozwiązanie stanowi optymalny wybór. 

Burty, które posiada lekka przyczepka samochodowa bywają wykonane z aluminium lub sklejki. W naszej ofercie znajdziesz oba warianty, ale wszystkie cechują się dużą wytrzymałością i doskonałym zabezpieczeniem przed wilgocią. Jeśli Twoja przyczepka samochodowa lekka ma poruszać się po trudnym terenie, postaw na wariant resorowany. 

Do czego służą przyczepy lekkie?

Klasyczna przyczepa lekka do 750 kg wyposażona w burtę daje użytkownikowi całkiem duże pole manewru, jeśli chodzi o rodzaj przewożonych ładunków. Naturalnym zastosowaniem jest przewóz materiałów sypkich, ale na powierzchni załadunkowej możesz umieścić na przykład małe maszyny, meble, materiały budowlane bądź przedmioty przewożone na działkę lub do Twojego przydomowego ogrodu. Przyczepy lekkie pomagają swoim użytkownikom w przeprowadzkach.

Zanim zdecydujesz, która lekka przyczepka samochodowa jest dla Ciebie optymalnym wyborem, zastanów się, do czego będzie służyła. Z pewnością w naszej ofercie znajdziesz odpowiednie rozwiązanie!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość