Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Niektóre transportowane ładunki wymagają starannej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. W takim przypadku do gry wkraczają przyczepy z plandeką. Egzemplarzy, do których można bardzo łatwo dokupić i zamontować plandekę nie brakuje w ofercie naszego sklepu. Zależnie od swojego przeznaczenia, przyczepa z plandeką miewa zróżnicowaną konstrukcję, liczbę osi oraz dopuszczalną masę całkowitą. Jeśli interesuje Cię przyczepka samochodowa z plandeką, która idealnie wpisze się w Twoje potrzeby, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Wyświetlanie 1–6 z 32 wyników

Przyczepa z plandeką – dopuszczalna masa całkowita

Przyczepa samochodowa z plandeką stanowi dość przekrojowe rozwiązanie, ponieważ plandekę można zamontować do pojazdów o zróżnicowanej dopuszczalnej masie całkowitej. Jeżeli nie przekracza ona 750 kg przyczepka z plandeką może być prowadzona przez każdego posiadacza prawa jazdy kategorii B. W przypadku większej przyczepy z plandeką o dopuszczalnej masie całkowitej sięgającej do 3500 kg konieczne jest posiadanie dodatkowych uprawnień w postaci kategorii B+ E.

Przyczepa z plandeką a liczba osi pojazdu

Przyczepka samochodowa z plandeką charakteryzuje się zróżnicowanymi wymiarami i konstrukcją. Poszczególne modele różnią się między innymi liczbą osi. Przyczepa z plandeką w wersji jednoosiowej to stosunkowo mały i lekki pojazd, którego główną zaletą jest łatwość manewrowania. Pod tym względem na drugim biegunie znajduje się przyczepa samochodowa z plandeką w wersji dwu- lub trzyosiowej. Takie rozwiązanie też ma swoje zalety. Przyczepa plandeka posiadająca więcej osi zachowuje większą stabilność, zazwyczaj ma większą ładowność i lepiej radzi sobie w trakcie jazdy po trudnym terenie, na przykład nieutwardzonych drogach.

Główne zastosowania przyczepy z plandeką

Warto zauważyć, że przyczepy z plandeką charakteryzują się bardzo zróżnicowanym zastosowaniem. Wszystkie łączy jedno – plandeka ma za zadanie doskonale ochronić ładunek przed wilgocią, opadami atmosferycznymi, ale również kurzem, pyłem i innymi zanieczyszczeniami docierającymi z zewnątrz. Przyczepka z plandeką pozwala więc między innymi na transport mebli, które nie powinny zostać zawilgocone, ale również na przykład klasyków motoryzacji, które nie zasługują, by dopadła je korozja.

Koła pod skrzynią, czyli przyczepa samochodowa z plandeką w tradycyjnej wersji

Zdecydowanie najpopularniejszym wariantem jest przyczepka samochodowa z plandeką w wersji koła pod skrzynią. W tym przypadku oś lub osie znajdują się bezpośrednio pod podłogą, natomiast przyczepka z plandeką ze wszystkich stron jest zabudowana burtami. Takie rozwiązanie ma wiele zastosowań.

Przyczepa samochodowa z plandeką w formie lawety

Przyczepa samochodowa z plandeką w postaci lawety to kolejny wariant dostępny w naszym sklepie. Stoją za nim inne rozwiązanie konstrukcyjne. Tego rodzaju przyczepa z plandeką wymaga zastosowania odpowiedniego stelaża, który zapewni stabilne zadaszenie.

Przyczepka samochodowa z plandeką do przewozu quadów

Jeszcze innym rozwiązaniem jest przyczepa z plandeką dostosowana do przewozu quadów. W tym przypadku trzy ściany są wyposażone w miejsca do mocowania stelaża. Przyczepka samochodowa z plandeką do przewozu quadów może pomóc przetransportowaniu nawet dwóch pojazdów.

Przyczepka samochodowa z plandeką – wynajem

Jeśli przyczepa plandeka jest Ci potrzebna tylko sporadycznie, być może nie warto dokonywać zakupu? W Dedlo proponujemy również wynajem większości egzemplarzy w kilku miejscach w Polsce. Wśród nich znajdują się również przyczepy z plandeką. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz idealną przyczepę z plandeką!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość