Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wśród dostępnych na rynku modeli bardzo popularnym wariantem jest przyczepka samochodowa dwuosiowa z plandeką. Taka kombinacja tworzy unikalne zalety. Ze względu na obecność dwóch osi pojazd znacznie łatwiej się prowadzi, szczególnie po trudnym terenie. Plandeka znakomicie zabezpiecza ładunek przed działaniem czynników zewnętrznych, między innymi warunków atmosferycznych. Zróżnicowana dopuszczalna masa całkowita, jaką wyróżniają się przyczepki samochodowe dwuosiowe z plandeką sprawia, że pojazd może służyć zarówno przedsiębiorcom, jak i właścicielom aut osobowych posiadających jedynie prawo jazdy kategorii B. Ze względu na szerokie zastosowanie ta kategoria jest mocno reprezentowana w sklepie Dedlo.

Wyświetlanie 1–6 z 9 wyników

Przyczepka samochodowa dwuosiowa z plandeką – zróżnicowana dopuszczalna masa całkowita

Dopuszczalna masa całkowita, jaką odznacza się konkretna przyczepka samochodowa dwuosiowa z plandeką decyduje o tym, jakie uprawnienia są potrzebne do korzystania z pojazdu. Jeśli DMC nie przekracza 750 kg, do używania przyczepy wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Większe warianty dwuosiowych przyczepek samochodowych z plandeką są zarezerwowane dla właścicieli prawa jazdy kategorii B + E. Dotyczy to egzemplarzy, w przypadku których DMC mieści się w przedziale od 750 kg do 3500 kg. W sklepie Dedlo oferujemy oba warianty przyczep.

Jakie zalety ma przyczepa dwuosiowa?

Przyczepka samochodowa dwuosiowa z plandeką stanowi niezależnie od masy alternatywę dla pojazdu wyposażonego w tylko jedną oś. Na czym polegają zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim obecność dwóch osi radykalnie zmienia rozkład masy ładunku. W przypadku czterech kół jest on bardziej równomierny. Dzięki temu ciężar w dużej mierze koncentruje się na samej przyczepie z plandeką, a mniej na ciągnącym ją pojeździe.

Ponadto przyczepka samochodowa dwuosiowa wyposażona w plandekę zapewnia lepszą stabilność podczas jazdy. Nie istnieje ryzyko, że odłączy się od zespołu w trakcie wykonywania manewrów. Rozkład masy poprawia poziom bezpieczeństwa, bo przyczepy dwuosiowe znacznie trudniej wpadają w poślizg, co szybko dostrzegą kierowcy poruszający się po drodze w trakcie deszczu. Przyczepka z plandeką dwuosiowa pozwala bezpiecznie uzyskać wyższą prędkość jazdy.

Plandeka w przyczepie dwuosiowej – znakomita ochrona ładunku

Przyczepa samochodowa dwuosiowa z plandeką to nic innego jak wariant koła pod skrzynią wyposażony w burty. Do większości tego typu przyczep można dosłownie w kilka minut dołączyć plandekę. Na czym polega korzyść z tego rozwiązania?

Ładunek jest doskonale zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych, na przykład wilgoci. Towary transportowane na przyczepie nie są narażone na opady atmosferyczne, podobnie jak na kurz i inne zanieczyszczenia spotykane na drodze.

Przyczepka z plandeką i dwiema osiami – potencjalne zastosowania

Liczba potencjalnych zastosowań przyczepki samochodowej dwuosiowej z plandeką jest praktycznie nieograniczona. Można w ten sposób przewozić każdy towar, pod warunkiem, że jest on zabezpieczony przed wypadnięciem ponad burtą. Meble, kruszywo, maszyny, materiały budowlane – to tylko wybrane przykłady ładunków. Z przyczepek samochodowych dwuosiowych z plandeką na co dzień korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i użytkownicy indywidualni.

Wybierz egzemplarz, który najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby!

Porozmawiajmy

Zostaw wiadomość